Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Mohlo by vás zajímat
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Blog
  3. A proč ne SKLO ??!!!
12.03.2017

A proč ne SKLO ??!!!

Uši jsem si začala roztahovat na střední škole. Když se rozhlédnete kolem sebe, určitě najdete minimálně 10 věcí, které by se daly jako roztahovák použít, ať je to tyčinka do uší, propiska, víčko od čehokoli…většinou jsou však tyto věci z plastu. Já jsem měla výhodu, že jsem tou dobou studovala na sklářské škole broušení skla a tak pro mě nebyl žádný problém jakýkoli skleněný střep obrousit na požadovanou velikost a navíc to vypadalo lépe, než když máte v uchu tužkovou baterku. Tím začaly moje první experimenty se sklem co se roztahováků týče.

Ze začátku jsem si vyrobila dva tři takové plugy a postupně jsem si roztahovala ucho. Spoustě lidí okolo se to líbilo a chtěli po mně taky nějaký vyrobit, bohužel většinou měli moc malé průměry na skleněný plug, který se podle mě ukáže v plné kráse tak od 1 cm, navíc se malé střípky špatně brousí a ani výsledek není nějak zázračně krásný, protože v uchu poměrně zaniká.

Asi největší nevýhodou skla je jeho křehkost. Hlavně pokud jde o malé a tenké spirály nebo skleněné tyčinky, ty jsou až nebezpečné, což jsem zjistila na vlastní kůži, když se mi jedna zlomila v uchu. Typické roztahováky ve tvaru spirály jsou prací pro mistra na huti. Já mám jednu v levém uchu od prváku (což je již 5 let) a to jen díky podnikání pravidelných výletů na opuštěnou sklárnu, kde jsem ji náhodou našla na půdě :-) Ta má ale průměr asi 6 mm a to už je celkem bezpečná velikost.

Plugy jsou co se bytelnosti týče lepší, protože je opravdu těžké je rozbít a pokud jsou dobře zabroušené, tak i odštípnout - udělat tzv.“lošnu“. Navíc se dají jakkoli zdobit klasickými sklářskými technikami jako je třeba právě broušení, rytí nebo malování. Což mě přivádí asi k největšímu důvodu proč si skleněný plug pořizovat a tím je originalita. Nejenže nikdo jiný na světě nemůže mít plug na chlup stejný jako vy, ale navíc se fantazii meze nekladou a pokud si právě říkáte, že to je sice hezké, ale vy sami si takový plug nevyrobíte podle vašich představ, tak se nebojte, protože zručných sklářů máme v Čechách víc než dost.

Navíc se sklem se dají dělat opravdové zázraky. Plug se dá vyrobit buď „klasicky“ hutně na píšťale a nebo pomocí kahanu na tahání skla. Na něm je ale lepší dělat spirály či různé rohy, kly a podkovy spíše než plugy větších rozměrů. Jelikož má sklářství u nás dlouhou tradici, existuje nepřeberné množství fíglů a triků jak docílit snad jakéhokoli vzoru či tvaru. Stejně jako skleněnou tyčinku bych nikomu nedoporučovala zkoušet ani skleněný tunel, jelikož síla skla nemusí být dostatečná a řezné rány v uchu se nehojí moc dobře.

Hodně lidí se mě ptá, jestli mám nějaké náhradní silikonové plugy na spaní. Rozdíl mezi fimem a sklem při spaní není vážně žádný, možná jen že spirála ze skla se vám asi nepoláme tak snadno jako ta z fima. :D

Největším rozdílem mezi běžně používanými materiály je asi váha. Oproti akrylátu nebo fimu je to citelná změna, ovšem jde opravdu jen o zvyk. Na velikost 21 mm jsem se dostala asi před třemi lety a i po třech letech jsem zůstala na svých 21 mm. Nemusíte mít tedy obavy že, by se vám ucho pod váhou skleněného plugu „vytahalo“ nebo dokonce utrhlo :-)

Sklo se perfektně udržuje a stejně jako všechny ostatní anorganické materiály nepřináší do ucha nic škodlivého, co by mohlo způsobit infekci či další nepříjemnosti. Stačí dodržovat základní hygienické nutnosti jako je pravidelné mytí ucha minimálně jednou denně.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Zakázková výroba

Potisk textilu pro firmy, kluby, nadace

Potisk hrnečků vlastním motivem

Výroba plugů s vlastním motivem 

Zpracujeme vaši grafiku do křivek

Zakázkové šití textilu včetně potisku

 

 

FACEBOOK

Kde nás najdete?
 

 

Kontaktní údaje
SUPERPIERCING.cz
Zuzana Pištěláková
(Po-Pá 9:00-18.00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz