Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

12. 03. 2017

Cheeky

Cheeky - piercing obličejový a to rovnou tváří. Většinou se vyskytuje párově v místě, kde má člověk ďolíčky, nebo víc vzadu, uprostřed tváře. Piercing musí být velmi přesně vyměřen a to jak z estetickho důvodu - ale ano, pokud budete chtít, můžete si je dát schválně křivě :D tak z důvodu vyhnutí se svalům, protože piercing musí být aplikován mezi ně.

Všude uvádějí, že je veeelmi bolesivý a že se hojí dlouho - což je pravda - sice je v okolí úst, kde se veškerý piercing hojí dobře, ale ve tvářích je velmi tlustá tkáň a pro naprosté zahojení - i vnitřní obnovení tkáně, které mi nevidíme můžeme čekat i půl roku. Přímo k aplikaci je vhodný... no spíš nutný velmi dlouhý šperk - labreta a to z důvodu právě očekávaného otoku a podle možností se po cca měsíci (já po dvou týdnech) šperk zkrátí. Další věc je materiál, je vhodnější bioplast - zaprvé není jediná šance aby vám to zničilo dásně - ani kovový by neměl, pokud je piercing správně proveden :) ale je i lehčí a v zimě Vás nebude studit. No a nemusí se vyměňovat delší za kratší, ale jen ho piercer zkrátí.

Co se jizev týče, zůstávají po nich velmi specifické. Dolíčky. Samotnou mě překvapilo, kolik lidí si tento piercing nechají dělat jen kvůli dolíčkům. Nechají si ho píchnout, počkají, až se zahojí a pak se těší z nabyté radosti. I když jsou jizvičky celkem výrazné, nepřijdou mi ošklivé a na dolíčky se taky těším, ale nemyslete si, že budou vypadat stejně, jako ty od přírody, to samozřejmě ne :)

Já jsem po něm toužila už nějaký pátek a kvůli tady těm článkům sem se dost bála, ale opak byl pravdou. Jehla projížděla celkem dlouho, ale díky kleštím (které mě vždycky bolí víc než vpich) jsem cítila spíše tlak, než jehlu. Teď je mám dva týdny a tváře mi nenatekly - jen první večer levá vypadala.. trošku jako křeččí tvář, ale za dvě hoďky to bylo v pohodě. Nekrmila jsem se tekutými kašemi, mohla jsem mluvit, smát se a dokonce dělat mnoho dalších úkonů, o kterých mi všichni tvrdili, že budou nemožný. Teda všichni kromě piercera.

Navíc, jak jste si jistě všimli, tento piercing není ještě v naších ulicí tak obvyklý jako pupík a pod, takže jestli o něm přemýšlíte a bojíte se bolesti, běžte do toho. I kdyby to zrovna vás bolelo jak čert, těch 10 vteřin (a cca 600 Kč za jeden - dle ceníku studia) Vám za tu radost stojí