Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

12. 03. 2017

Domácí piercing - Smiley

I když jsem ze začátku k domácím piercingům moc nedůvěřovala, musím říct, že poslední dobou mě lákají stále víc a víc.

Asi 3 týdny zpátky jsem se vzbudila s neskutečným nutkáním píchnout si uzdičku pod rtem - tedy Smiley.

První problém, který jsem v tom ale viděla byla fixní rovnátka (zámečky). Chvíli jsem dumala a rozhodla se, že s obočovkou by mělo být všechno v pohodě. Další problém byl v jehle. Ani za nic se mi nedařilo sehnat kanilu, všude mi tvrdili, že to je jen na objednání. Čekat na zásilku z netu se mi nechtělo, tak jsem šla domů a prohrábla mamině šití. Pomalu jsem se začínala smiřovat s tím, že smiley nebude čim propíchnout a budu mít po srandě, ale našla jsem poměrně tlustou jehlu na džínovinu, o chlup větší než obočovka. Spokojeně jsem zajásala a nechala jehlu i šperk prohnat v tvrdým alkoholu (rozhodně doporučuji dezinfekci! Ale bohužel žádná nebyla po ruce a s alkoholem mám už u piercingů dobré zkušenosti).

Když jsem měla všechno pečlivě nachystané a tlamku vykloktanou ústní vodou, stačilo jen vzít jehlu, přiložit na místo a zatlačit.

Abych řekla pravdu, šlo to hodně špatně propíchnout a jehla nechtěla prolézt druhou stranou. Musela jí trochu pomoct protitlakem prstu z druhé strany a uzdička nakonec povolila a jehla byla skrz. Bylo poměrně důležité, aby byl vpich rovně, ale řekla bych, že to se mi vcelku podařilo.

Další problém nastal při nasazování šperku, jelikož jsem jehlu musela vytáhnout a pak teprve nasazovat šperk. Hodně mi pomohlo když jsem si nadzvedla ret a uzdička se tak natáhla. Šperk jsem tam nakonec dostala a po krátkém boji se šroubováním bylo hotovo.

Bolest nebyla prakticky žádná, jen nepříjemně táhlo prorážení druhé strany uzdičky. S rovnátky žádný problém nebyl, takže všechno v pohodě.

Pak už jen znovu vykloktávat ústní vodu v poměru 1:1 po každém jídle :)

Samozřejmě, domácí piercing přináší určitá rizika a na takových věcech by se rozhodně šetřit nemělo, ale postupem času a po nějkém počtu propíchnutí ve studiu, člověk dostává chuť vyzkoušet to i sám :)

Katte*

smiley