Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Mohlo by vás zajímat
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Industrial piercing
12.03.2017

Industrial piercing

Jestli jste někdy chtěli neobvyklý piercing, industrial je ta správná volba. Lidem se buď líbí anebo nelíbí, ale každého fascinuje. Industrial piercing nazývaný také scaffold nebo conch (piercing chrupavky).

Výhody:

- Originalita: Piercing nosu, rtu nebo obočí má každý, ale kolik lidí má industrial?

- Vzhled: Každého upoutá.

- Možnosti: Jako industrial šperk můžete použít dlouhou barbelu, 2 krátké barbely, 2 kroužky či jiné kombinace těchto šperků.

- Zdraví: Malé riziko infekce. Jediná možnost infekce je nečistota z vlasů, ale při pravidelném mytí je riziko téměř nulové.

- Cenová dostupnost: Šperky na industrial lze sehnat již za 100Kč (hlavně na superpiercing.cz) a samotná aplikace stojí okolo 300Kč.

Nevýhody:

- Zdraví: Pokud prvních 15 dní po aplikaci zanedbáte hygienu piercingu, riskujete infekci, keloidní jizvy či mnohem horší důsledky. Například vypadnutí chrupavky.

- Pohodlí: Prvních pár dní se určitě na daném boku nevyspíte. Ale podle mého názoru je to jen malá daň za takovou ozdobu.

- Bolest: Aplikace není nijak extrémně bolestivá, jen když jehla projíždí chrupavkou, trochu to „chrupne“. Po aplikaci Vás bude ucho asi 4 hodiny trochu pobolívat a pálit. Také budete mít ucho dost rudé. Co se týče krvácení, nemusíte se bát. Pokud je šperk aplikován profesionálně, neteče ani kapka krve.

- Hojení: Doba hojení u chrupavky je 6 – 12 měsíců (úplné). Pokožka na povrchu je zahojená již za 2 – 3 týdny. Šperk je možné bezpečně vyměnit po 1 měsíci.

- Bazény: První 3 měsíce se nedoporučuje návštěva bazénu (riziko infekce)

Materiál

- Nejvhodnějším materiálem je chirurgická ocel a titan. Nedoporučuje se stříbro.

Reakce těla po aplikaci

- Nadměrná citlivost, zarudnutí či svědění je naprosto normální. V místě vpichu se bude usazovat bělavý nebo nažloutlý výtok. Ten je potřeba rozpustit desinfekcí a odstranit.

Ošetřování

- Na čištění šperku je nejlepší desinfekce koupená od piercera. Můžete používat také tea tree olej, roztok na kontaktní čočky, antibakteriální mýdlo.

A teď můj vlastní příběh

Je mi 17 let. S piercingy jsem začala v 16 letech. Byly to 2 propíchnutí ušního lalůčku. V té době měli všichni „jen“ 2 dírky v uchu, tak jsem chtěla mít 3 dírky. Za jeden rok se staly 3 dírky v lalůčku naprosto běžné. Moje touha lišit se opět vyhrála. Chtěla jsem neobvyklý piercing chrupavky. Když mi bylo 14, viděla jsem na jednom klukovi industrial piercing. V tu chvíli jsem si řekla, že to vypadá skvěle, ale že to nikdy asi mít nebudu. V 16 letech jsem viděla industrial znova. Začala jsem o něm reálně přemýšlet. Za rok jsem si řekla, že už jsem nad tím přemýšlela dostatečně a šla do toho. Vybrala jsem si jeden piercingový salon, který na mě působil profesionálně, našetřila 350Kč a hurá na věc. Jako šperky jsem použila 2 krátké barbely (Barbela J065, velikost 1,6x8x5; cena 49Kč, zde na superpiercing.cz). Bolest při aplikaci jsem vůbec nevnímala. Bála jsem se infekce, tak jsem piercing čistila 3x denně. První 3 noci jsem se vůbec nevyspala, protože jsem se v noci nemohla přetočit na druhý bok. Často se mi v noci zdálo, že mě bolí uho :-). Ale to mi nevadilo. Po 3 týdnech, kdy už byla jistota, že se mi infekce vyhnula a ucho se krásně zahojilo, jsem byla opravdu šťastná. Teď mám industrial 2 měsíce a konečně vyměním 2 barbely za jednu dlouhou.

Pokud někdo nad industrialem přemýšlíte, doporučuji Vám důkladně zvážit rizika. Pokud Vás ani ty neodradí, jděte do toho! Přeji všem hodně štěstí s piercingy a spokojené nákupy na superpiercing.cz

Uživatel Power-Evil

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Zakázková výroba

Potisk textilu pro firmy, kluby, nadace

Potisk hrnečků vlastním motivem

Výroba plugů s vlastním motivem 

Zpracujeme vaši grafiku do křivek

Zakázkové šití textilu včetně potisku

 

 

FACEBOOK

Kde nás najdete?
 

 

Kontaktní údaje
SUPERPIERCING.cz
Zuzana Pištěláková
(Po-Pá 9:00-18.00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz