Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

12. 03. 2017

Natržení ucha

Když někdo začne s roztahováním, většinou se snaží co nejrychleji dospět k cílové velikosti, kterou si předem určí. Takže to chce trpělivost. Dále je tu finační částka věci. Málokdo má peníze aby si kupoval velké množství kvalitních roztahováků (např. postupovat po velikostech: 1.6, 2.6, 3.2, 4 mm a ne jít rovnou na 4 mm . Určitě se ale vyplatí počkat, než budete mít více peněz a koupit kvalitnější (např. ocelové) roztahováky. Doporučil bych vyvarovat se materiálu, který je lákavý hlavně kvůli své nízké ceně, a to je FIMO, spousta lidí je na to alergická. Např. já měl fimo v uších 14 dní a rána byla stále "čerstvá", poté jsem dal do ucha akrylátový tunel a už po dvou dnech jsem viděl zlepšení. Kromě materiálů si dávejte pozor také na velikosti. Je nesmysl v bolestech narvat do naušnicové dírky 5 mm roztahovák. Ucho si natrhnete a věřte, že následné hojení je o mnoho delší než samotné roztahování z 1 mm na 5 mm. Dobrá tedy, co dělat, když si ucho natrhnete.. Natržení - když vás až neskutečně bolí ucho a cítite, že něco není v pořádku, pomalu vytáhněte roztahovák z ucha.. Pokud se vám z ucha vyvalí tolik krve, že byste s tím mohli malovat koupelnu, ucho je natržené.

Určitě bych nedoporučoval roztahovák dávat zpátky (aspoň ne celý).. Pokud jste v začátcích (to je cca do 5 mm), ucho nechte zarůst úplně. Pokud ucho natrhnete třeba při roztahování z 8 na 12 mm.. Kupte si kvalitní tunel velikosti třeba 6 mm a dejte ho do ucha a nechte ucho zahojit. Věřte, že ucho se bude hojit hezky dlouho, takže říkám.. Dvě základní pravidla..

Nespěchat! Nešetřit!

Autorem článku je Aloizek