Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

12. 03. 2017

Něco málo o tunelech..

Tunely jsou fajn,existuje mnoho typů a verzí provedení.Dobré verze tunelů začínají vynikat u velikosti 10 a více mm.U menších tunelů některé pěkné motivy nevyniknou.Já nejraději a nejvíce nosím flesh tunel z chirurgické oceli,prostě klasika šroubovací tunel stříbrné barvy,tyto tunely jsou fajn,snadno a lehko se s nimi zachází,dobře se nasazují a sundávají.Tímto jsem se dostal k materiálu,ze kterého mohou být tunely vyrobeny.Začnu tedy klasickým základem – Ocel.Většina tunelů jsou z ch.oceli.Jak jsem již psal o pár řádků výš.Velmi kvalitní a dobrý materiál,životnost má dlouhou.Dále existuje materiál zvaný akrylát,akryl,toto,neboli jen laicky řečeno plast.Materiál oproti oceli lehký,z mých zkušeností  je i dobrý v uchu.Dá se sehnat v několika možných barvách.Dobrá je zelená!Životnost ovšem o něco menší než u oceli.

Dále by jsem jen v řádku shrnul tunely z rohoviny,kosti a perleti,o těchto materiálech nemám od známých příliš informací.Jelikož většina má větší cenu tak jsem si ani v mojí velikosti nic takového neobjednával,ale myslím si,že budou velice kvalitní,tunel za 4 stovky přece musí něco vydržet ne ? Potom tu je nejnovější a poslední materiál a jak asi jistě víte,ano je to silikon,tato *novinka* na trhu vypadá skvěle,ale je opravdu tak skvělá jak vypadá ?Řekl by jsem že tak půl na půl,nemůžu ho chválit,protože jsem ho dlouho nenosil,tunel se do ucha aplikuje v pohodě,jelikož  má dobré schopnosti dá se dobře ohýbat.

Co to tedy znamená?Že se tunel do ucha aplikuje bezvadně,ale jak se neustále ohýba tak se i občas trhá,je to přece jenom kus gumy.Takže silikon je fajn.Aby jsem to tak teď shrnul.Na materiálu nějak extra nezaleží,podle mě je nejlepší ocel,poté akrylát.Tímto ukončuju můj text a přeju hodně síly do tunelu!