Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

12. 03. 2017

Nostril piercing

Nostril piercing

Tento piercing je často spojován s Indii a Nepálem, ale je také součásti tradiční australské domorodé kultury. V Indii je považován za znamení krásy a sociálního postavení, nosí se zde především na levé straně nosu, protože podle Ayurvédské medicíny se zde sdružují ženské rozmnožovací orgány, díky čemu má být porod pro ženu snazší. V 80. a 90. letech se rozšířil hodně mezi punkery a mládež. Dnes je tento druh piercingu populární takřka po celém světě u žen i mužů, na levé i pravé straně.

Septum piercing

Piercing nosní přepážky, je méně častý než výše zmíněný pierc. Je to chrupavčitá dělící část mezi nosními dírkami, ale není propíchnuta přímo chrupavka, ale malá mezera mezi chrupavkou a spodní části nosu. V nose je mnoho nervů, a proto výsledek může být bolestivý, hojí se během měsíce a půl až tří měsíců, ale to je u každého jedince individuální. Septum byl oblíbený mezi tanečníky v jižní Indii (Kuchipudi, Bharatnatyam) a mezi některými indiánskými národy.

Bridge piercing

Je taky známý jako „Erl“ nebo „Earl“, podle prvního nositele Erl van Akena. Piercing je aplikován do kůže v horní části nosu (můstku) mezi očima. Existuje mnoho mylných představ o Bridge, např. oční problémy, šilhání nebo infekce šířící se do mozku apod., ale nepředstavuje žádná větší rizika infekcí.

Autorkou článku je adiss ek