Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Mohlo by vás zajímat
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Od náušnic k tunelům
12.03.2017

Od náušnic k tunelům

Vždycky jsem byla tak trochu „ulítlá“ co se týče naušnic. Sama jsem si vyráběla různé figurky z barevných korálků a za háček si je zavěšovala do ušních dírek. A měla jsem jich vážně hodně. Plnou krabičku od telefonu. Dřevěné, plastové, červené, modré, černé, velké i malé, prostě moc. Dávno už jsou ale u jiných majitelů, protože mě by byly k ničemu... I když jsem si vždy potrpěla na tom, abych měla na každý den jiné naušnice a byla to pro mě tako priorita v doplňcích, dnes už je všechno jinak. Časy se mění a s nimi i my a naše touhy a potřeby.

A jak je známo, uspokojením jedné potřeby vyvoláme další..

Asi před čtyřmi lety jsem potkala prvního - pro mě tehdy bláznivého - člověka s tunely v uších. Vůbec se mi to nelíbilo. Tenkrát na mě ten člověk působil strašně zle a ani nevím proč. Jen kvůli tomu, že měl tunely v uších. Automaticky jsem ho zařadila do skupinky vandalů a záškodníků. Špatně! Když si později začal roztahovat uši i můj expřítel, najednou jsem věděla, že to není nic špatného. On nebyl záškodník a vandal ani s roztaženými ušními dírkami. A mě se to z nějakého neznámého důvodu dokonce líbilo. Začala jsem se o tuto problematiku zajímat trochu víc, našla jsem si návod, jak si správně roztáhnout ucho, kam sahá historie, prostě všechno. Už tenkrát jsem ze zdrojů internetu věděla, že je to tradice afrických kmenů a že to pro mě nebude mít takovou váhu. Že to nedělám z toho správného důvodu, když to chci mít „jen tak“ proto, že je to v módě. V duchu mě ale uklidňovala myšlenka, že z toho správného důvodu to asi nedělá nikdo, a tak jsem začala. V roce 2010 jsem si do ucha strčila první roztahovák. Byl modrý, to si pamatuju. Z nějakého nejasného důvodu jsem si zvolila pravé ucho. To jsem ještě netušila, že bylo jedno, které si vyberu. Měla jsem jasný plán, pravé ucho – 8mm. Všude jsem četla totiž takové ty poučky, že se 8mm zatáhne v případě, že by se mi to přestalo líbit. Ale jak je známo, uspokojením jedné potřeby vyvoláme další. A taky to tak bylo. Postupem času mi nestačilo 8mm, pak mi nestačilo ani 10, ani 12, 16, 18 a dostala jsem se na slušných 22mm. A to není všechno. Nestačilo mi ani jedno ucho. Vždycky když jsem si stoupla před zrcadlo, viděla jsem jak tomu druhému uchu něco chybí – a bylo to. Maličký modrý roztahovák a dál a dál. V levém uchu mám 14mm a doufám, že se mi podaří srovnat skóre na 22. Jak jednou začnete, už neskončíte. I těch 22mm mi teď připadá málo..

Rodiče jsou věčný problém, kamarádi jak kteří..

Ano. Rodiče jsou věčný problém. A hlavně ze začátku. Pamatuju si, že bylo období, kdy jsem chodila se svázanými vlasy do culíku tak, aby zakryly roztahováky a nějaké pokusy o to, zvětšovat si ušní dírku. Když jsem se dostala na 8mm, máma mi překvapivě sdělila, že se jí to docela líbí, ale že musím zůstat u tohoto průměru. Slíbila jsem a slib jsem samozřejmě nedodržela. Naštěstí jsou moji rodiče takoví, že se „vykřičí a uklidní“. Prostě a jednoduše už si zvykli, že jsem se rozloučila s naušnicemi a moje krabička od telefonu je teď plná roztahováků, plugů a tunelů. No a kamarádi? Jak kteří. Někomu se to líbí, někomu ne. Názory některých mých přátel si přečtěte sami.

Jakub, 19 let:

O roztahování uší si myslím, že je to moderní a do určité míry velmi hezké. Někdo říká, že je to návrat k africkým předkům, kteří, jak víme, si roztahují uši a rty do obrovských rozměrů. U nich to ovšem značí míru blahobytu. Určitě jsme to od nich převzali a opravdu jsem pro. Líbí se mi to, ale jen do určité míry a spíše u kluků než u holek. U holek se mi ovšem líbí jen opravdu málé průměry tunelů a nebo jen obyčejné naušnice. Osobně mám v levém i v pravém uchu průměr 9 mm. Mimo reakcí otce a babiček, kteří byli zpočátku trochu zaraženi, se mi v tomto směru dostává jen chvály.

Tereza, 24 let:

Tunely a plugy, stejně jako piercing a tetování, dokreslují osobnost člověka. Pro mě je to něco jako viditelný protest proti zaběhnuté konzervativnosti. Ale vidím v tom i daleko víc. Pro mě jako osobu to vyjadřuje nejen tento protest, ale i určitý styl života spjatý hlavně s muzikou, kterou poslouchám. V jednom uchu mám tunel velikosti 12 mm a v druhém 10 mm. Co se týče okolí, zatím jsem se nesetkala s žádnou negativní reakcí. Když už, tak to byly spíše rádoby vtipné poznámky o africkém obyvatelstvu. Podle mě je dnes velikost tunelu kolem 10 mm běžná natolik, že už to společnost ani nevnímá. Přítel má v uchu tunel o velikosti 24 mm. U této velikosti se už s kritikou počítá.

Patrik, 18 let:

Tunely a plugy se mi líbí, protože to není nic klasického, jako obyčejné naušnice který má každý. Osobně mám v levém uchu tunel o průměru 22 mm a v pravém velikost 28 mm. Okolí v tomhle směru nějak nevnímám, tudíž nemohu posoudit, zda-li jsem se někdy setkal s kritikou. Podle mého názoru je to každého svobodné rozhodnutí.

Jakub, 16 let:

Ucho jsem si roztahoval několikrát ale do konce sem to dotáh až napotřetí. To jsem měl v uchu průměr 10 mm. Žádnej konkrétní význam to pro mě asi nemá. Mám je zkrátka proto, že se mi to líbí a svým způsobem je to něco výjimečného. Není zas tolik lidí co to má. Přjde mi že tito lidé trochu vyčnívají a to se mi líbí. Moje okolí to přijalo různě. Někomu se to líbí, někomu ne. Mezi lidi, kteří s tím mají problém patří třeba i moji rodiče, hlavně tedy otec. Máma si ze mě spíše dělá srandu. V tomhle ohledu mám ale jasno. Byla to moje volba a je moje věc, co nosím. Negativní názory ostatních se snažím ignorovat.

Monika, 22 let:

Já osobně tunely v uších nemám a ani bych si je nikdy nedala. Vypadá to rozhodne ězajímavě, ale co do budoucna? Představa, jak to bude vypadat po vyndaní mě děsí. Díra zůstane, ucho bude vytahané a co pak s tím? Být pak důchodkyně, která má v uchu tohle, mi nepřijde vůbec vhodné. Takze můj nazor na to je spíše negativní. Každému se ale líbí neco jiného, takže proč ne? Je to každého volba.

Tomáš, 22 let:

Mně osobně se tunely v uších moc nelíbí. Tetování, nebo piercing mám rád, protože do jisté míry nepůsobí tak nevkusně, ba naopak Roztahování uší je ale i na mě moc. Na druhou stranu zastávám názor, že si každý může se svým tělem nakládat jak chce. Je na každém, co nosí a jak veliké má díry v uších, ale já osobně bych do toho nikdy nešel.

Hodně štěstí a pevné nervy s rodiči i s bolestí při roztahování přeje Dee :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Zakázková výroba

Potisk textilu pro firmy, kluby, nadace

Potisk hrnečků vlastním motivem

Výroba plugů s vlastním motivem 

Zpracujeme vaši grafiku do křivek

Zakázkové šití textilu včetně potisku

 

 

FACEBOOK

Kde nás najdete?
 

 

Kontaktní údaje
SUPERPIERCING.cz
Zuzana Pištěláková
(Po-Pá 9:00-18.00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz