Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

12. 03. 2017

Septum

Piercing, který u mnoha lidí evokuje vola s kroužkem v nose. I to si lidé představí. Pro většinu lidí, co si v piercingu libují, je to však taková třešnička na dortu. Každý ze zasvěcených ho miluje. Protože ho nejde nemilovat.

Provádí se většinou pod chrupavčitou částí nosní přepážky a říká se, že je jeden z nejbolestivějších a slyšela jsem na to opravdu různé názory. Kamarádky mi popisovaly, jak málem umřely.. a já jsem asi divná, protože to nebylo nijak strašný. Luplo to, zaslzelo očko a bylo to. Slzení oka je normální, někdo se i ,,rozbrečí". To je způsobeno ústím se slznými kanálky očí, není to protože to lidi tak strašně bolí, až by plakali :)

Možnosti v tomto piercingu jsou opravdu obrovské. Malé podkovičky, kroužky, banánky.. a komu to nestačí, může začít roztahovat. Ale to už není tak moc příjemná záležitost. Tkáň tam není tak pružná jako u ucha, ale dají se tam vytvořit tunely až neuvěřitelných velikostí. Ptáte se, k čemu je to dobrý? Nebudu na to odpovídat já, ale odpovězte si třeba na otázku, k čemu je dobrý tunel v uchu, k čemu piercing v pupíku. Tu odpověď si najdete.

Hojení obecně není moc problematické, samozřejmě se nedoporučuje v letních obdobích, jako každý piercing či tetování.

A odstaveček hloupých vět na konec. Kromě toho, že se mě několik jedinců zeptalo, za fandím krávám (co?), všichni se ptají, jak se s tím smrká. Skvěle. Žádný problém v tom nevidím, se šperkem se dá ,,hýbat" a natáčet ho, nedrží tam jak přibetonovanej, navíc je dost nízko, takže nos si u smrkání normálně zmáčknete (no zkuste se pořádně vysmrkat s nostrilem - piercing boční strany nosy, takovej ten klasickej.)