Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Mohlo by vás zajímat
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Svět za Velkou louží
12.03.2017

Svět za Velkou louží

Před pár týdny jsem se vrátila z Londýna a ještě teď vstřebávám tu rozmanitost a odlišnost lidí, které jsem potkávala na každém kroku.

Když se u nás mluví o tunelech a roztahování uší, automaticky se mi vybaví partička bikerů nebo čtrnáctileté "emo kids". Je sice dobře, že se u nás kult bodytuningu rozvíjí a společnost si na něj začíná zvykat, ale nemůžu si pomoct, často mi to připadá jako póza. Obrovská snaha lišit se pak končí tak, že všichni ti "odlišní" jsou vlastně jeden jako druhý. V Londýně to tak ale není.

Už jenom fakt, že tetovací studio je na každém druhém rohu svědčí o jiném postoji k této subkultuře.(dá se to ještě nazývat subkultura?)

Šla jsem si sednout do parku a jen tak koukat na lidi. Znáte to, chodí kolem a vy si sami pro sebe říkáte jak skvělí jsou a jak jim závidíte jejich vlasy/boty/přítekyni či naopak v duchu kritizujete. Tentokrát jsem měla co dělat, abych nekoukala s otevřenou pusou. Za slabou hodinku co jsem tam seděla prošli lidé tak rozmanití, že jsem zůstala v permanentním údivu. Dredatý hippík, gothic princezna, partička oldschoolových punkerů, party týpek s nagelovaným ježkem a blikajícím trikem... A nejvíc mě překvapilo, že jediný člověk, který nevycházel z údivu jsem byla já! Nikdo tam neřeší jakou barvu vlasů či kolik piercingů druzí mají, každý si hledí svého a kritiky, která je u nás na denním pořádku, se v Londýně jen tak nedočkáte. Docela mě překvapilo, že suverénně nejsilnější zážitky jsem si neodnesla ani z Buckinghamského paláce, ani z Big Bena nebo London eye. Nejvíce vzpomínám na čtvrť Camden, přesněji řečenou na Camden High street. Tato ulice plná tetovacích a piercing studií, trhů s alternativním oblečením a vlastně alternativním uplně vším, doplněná vůní indických a čínských jídel mě naprosto pohltila. Toto místo je přímo magnetem na vyznavače okrajových stylů, je to opravdová pastva pro oči a člověk, nebo alespoň já, by vydržel stát hodiny a sledovat tu pestrost a různost, to množství tetování, piercingů, barevných vlasů a šíleného oblečení. Kdybych nebyla zbabělec, neustále bych mačkala spoušť foťáku a všechny si je fotila.. Ale to bych si pak připadala jako typický Čech středního věku - netolerantní, beroucí alternativní lidi jako exempláře v zoo a jako objekty k focení. A tak jsem raději zůstala u nevinného sledování, obdivování a vzpomínání na tu naši postkomunistickou netolerantní kotlinu.

Je mi jasné, že to není jen Londýn a že každé větší evropské město má nějaký ten svůj Camden, kde různost je normální a pro nás tak typická uniformita je nudná a hodná posměchu. Nezbývá mi než doufat, že naše generace bude tou průlomovou a tolerantní, tou, která umožní i majitelům tetování a piercingů klidný život bez předsudků a diskriminace.

KT

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Zakázková výroba

Potisk textilu pro firmy, kluby, nadace

Potisk hrnečků vlastním motivem

Výroba plugů s vlastním motivem 

Zpracujeme vaši grafiku do křivek

Zakázkové šití textilu včetně potisku

 

 

FACEBOOK

Kde nás najdete?
 

 

Kontaktní údaje
SUPERPIERCING.cz
Zuzana Pištěláková
(Po-Pá 9:00-18.00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz