Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

12. 03. 2017

Zkušenost

Ahoj, chtěla bych Vám trochu přiblížit mou zkušenost s piercingem, konkrétně v pupíku. Někteří ho už možná máte a někteří se možná rozhodujete, zda si dát nebo ne,tak snad Vám při rozhodování můj příběh pomůže ;) . Po piercingu v pupíku jsem toužila už od svých 12cti let, bohužel, moje mamka mé nadšení zrovna nesdílela,  takže její verdikt byl jasný:Do 18-ti let nic takového. Nakonec, po dlouhých pěti letech, v mých 17, podlehla a svolila. V tu chvíli mě ale přepadl strach z bolesti, každý den se mi zdály sny o tom jak to bude hrozně bolet a podobně, až jsem to nevydržela a jednoho dne jsem se teda vydala do tetovacího salonu. Pierc už jsem měla dlouho koupený, takže jsem nakonec platila jen propíchnutí.

Samotné propíchnutí pro mě bylo překvapením, vůbec žádná krev ani bolest, pouze krásně ozdobený pupík. Už jsem se radovala, že mě všichni strašili zbytečně a litovala vyhozené peníze za  desinfekční přípravky, ale druhý den mě to začalo bolet a dokonce trochu hnisat. První týden jsem se v noci moc nevyspala, protože jsem byla zvyklá spát na břiše, což teda už nešlo, pořád jsem zachytávala o oblečení, ale naštěstí jsem si brzo zvykla. Vpich jsem čistila desinfekčním mýdlem 3x denně, proplachovala šalvějovým čajem a za necelé 2 měsícej jsem dírku neměla ani červenou, ani zahnisanou, prostě zahojenou . Zdání ale občas klame, co jsem zjistila, když jsem si piercing hned vyměnila za jiný a vpich mi opět začal hnisat. Znovu jsem začala s čištěním,desinfekcí a za pár dnů bylo vše ok :) nechala jsem to ještě měsíc dohojit a a už se můžu skoro rok pyšnit krásným špěrkem v pupíku. Desinfekčním mýdlem vpich čistím už jen při koupání a vše je perfektní.

Ničeho nelituju a začínám uvažovat nad tím, že si brzo dám píchnout ještě jazyk... jedna obrovská výhoda piercingu je totiž ta, že když vás to přestane bavit, nebo se cítíte být na to už staří, tak jej jednoduše vytáhnete a dírka se většinou stáhne na skoro neviditelnou, takže pokud ještě váháte, tak vám radím, běžte do toho, bolest není tak hrozná a výsledek opravdu stojí za to!